Copyright 2017 Kosmetický salon Praha 1 a 2
NECHTE SE ROZMAZLOVAT...

KOSMETICKÝ SALON PRAHA 1 a 2

ulice Dittrichova 3 poblíž Palackého náměstí, Tel.: 728 434 428 nebo 222 361 609

Líčení očí, korekce tvaru a polohy očí líčením

V očích se zrcadlí osobnost. Jsou nejpoutavější částí obličeje. Oči vypovídají svou hloubkou, tvarem a pohledem. Proto považujeme líčení očí za nejdůležitější v celkovém vzhledu.
Tvar očí můžeme opticky změnit barevnými stíny a linkami. Zde uvádíme různé tvary očí a jejich nalíčení.
  • Mandlový tvar - považujeme jej za nejdokonalejší a vhodný pro jakékoli nalíčení. Oči tohoto tvaru nemusí být na líčení přetvářeny. Kreslíme linku na horních víčkách, mírně je u vnějších okrajů rozšíříme.
  • Malé oči - opticky je zvětšíme tmavou linkou od vnitřního koutku k vnějšímu, linku pečlivě dotáhneme a nekrátíme.
  • Kulaté oči - linku na horních víčkách kreslíme tak, že ji uprostřed ztenčíme a u okrajů horních víček mírně rozšíříme.
  • Velké oči - líčíme silnější linku uprostřed horních pohyblivých víček. Tmavější barvu očního stínu nanášíme u vnitřních a vnějších koutků pohyblivých víček.
  • Oči blízko u sebe - těmto očím nanášíme světlejší stín k vnitřním koutkům a tmavější odstín nanášíme k vnějším koutkům. Úprava obočí u těchto očí je velmi důležitá. U kořene nosu nesmí být blízko u sebe.

Korekce tvaru a polohy očí líčením

Pohyblivá víčka líčíme většinou barevným stínem, můžeme použít i glitry. Tyto stíny roztíráme do ztracena. Můžeme líčit stíny i dolní víčka, avšak pro ženy, které mají vrásky pod očima, toto líčení nedoporučujeme, protože by vrásky více vynikly. Dolní víčka raději zdůrazníme linkou a líčením řas.
Pevnou část víčka líčíme světlými stíny, aby se oko opticky otevřelo a rozjasnilo.

Líčení řas pomáhá zvýraznit a zkrášlit oči. Horní řasy jsou delší než dolní a většinou ohnuty směrem vzhůru. Ženy s rovnými řasy mohou ohnout řasy trvalou. Používáme různé druhy řasenek:
  • zahušťující
  • prodlužující
  • vodovzdorné
  • pro citlivé oči
Řasenku nanášíme v takové vrstvě, aby se řasy neslepovaly. Kartáček, kterým líčení provádíme, musí řasy rozčesávat. Řasy se líčením snažíme ohnout ještě více směrem vzhůru, než je jejich přirozené zahnutí.

RYCHLÝ KONTAKT
kosmetika.kulhankova@seznam.cz
728 434 428
222 361 609
Dittrichova 3
Praha
optimalizace PageRank.cz